SE051C685ZARTR1.pdf
| Capacitance | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| Size/Dimension | 0.500 L x 0.200 W (12.70mm x 5.08mm) | 0.500 L x 0.200 W (12.70mm x 5.08mm) | 0.500 L x 0.200 W (12.70mm x 5.08mm) | 0.500 L x 0.200 W (12.70mm x 5.08mm) | 0.500 L x 0.200 W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.560 (14.22mm) | 0.560 (14.22mm) | 0.560 (14.22mm) | 0.560 (14.22mm) | 0.560 (14.22mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) | 0.402 (10.20mm) |