SE043C106ZARTR1.pdf
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% | -20%, +80% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| Size/Dimension | 0.402 L x 0.200 W (10.20mm x 5.08mm) | 0.402 L x 0.200 W (10.20mm x 5.08mm) | 0.402 L x 0.200 W (10.20mm x 5.08mm) | 0.402 L x 0.200 W (10.20mm x 5.08mm) | 0.402 L x 0.200 W (10.20mm x 5.08mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.461 (11.72mm) | 0.461 (11.72mm) | 0.461 (11.72mm) | 0.461 (11.72mm) | 0.461 (11.72mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |