MR051C471KAATR1.pdf
| Capacitance | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| Size/Dimension | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |