MR051C103KAA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MR051C103KAA.
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | Ceralam® MR | Ceralam® MR | Ceralam® MR | Ceralam® MR | Ceralam® MR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) | 0.190 L x 0.090 W (4.83mm x 2.28mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) | 0.235 (5.97mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |