CK06BX334K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CK06BX334K.
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF | 0.33 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Size/Dimension | 0.290 L x 0.090 W (7.37mm x 2.29mm) | 0.290 L x 0.090 W (7.37mm x 2.29mm) | 0.290 L x 0.090 W (7.37mm x 2.29mm) | 0.290 L x 0.090 W (7.37mm x 2.29mm) | 0.290 L x 0.090 W (7.37mm x 2.29mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) | 0.300 (7.62mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |