CDR12BG1R0ABUS.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 1 pF | 1 pF | 1 pF | 1 pF | 1 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | BG | BG | BG | BG | BG |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | S (0.001%) | S (0.001%) | S (0.001%) | S (0.001%) | S (0.001%) |
| Size/Dimension | 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) | 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) | 0.057 (1.45mm) |