1825PC564KAT1A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.56 µF | 0.56 µF | 0.56 µF | 0.56 µF | 0.56 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm) | 0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm) | 0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm) | 0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm) | 0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |