KYOCERA AVX 1812SC153KAT1A
Part No.:
1812SC153KAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
1812SC153KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 1812
Product details
1. How to order 1812SC153KAT1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812SC153KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812SC153KAT1A?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm) 0.110 (2.80mm)