KYOCERA AVX 1812HA270MAT1A
Part No.:
1812HA270MAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
1812HA270MAT1A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 1812HA270MAT1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812HA270MAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812HA270MAT1A?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Capacitance 27 pF 27 pF 27 pF 27 pF 27 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm)