KYOCERA AVX 1812CA332JAT2A
Part No.:
1812CA332JAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812CA332JAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1812CA332JAT2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1812CA332JAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1812CA332JAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 600V/630V 600V/630V 600V/630V 600V/630V 600V/630V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm) 0.057 (1.45mm)