18125C184KAT2A.pdf
| Capacitance | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) |