18122C103KAT2A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) | 0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) | 0.040 (1.02mm) |