KYOCERA AVX 1210AC102KAT1A
Part No.:
1210AC102KAT1A
Datasheet:
1210AC102KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1210
Product details
1. How to order 1210AC102KAT1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210AC102KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210AC102KAT1A?
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm) 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm) 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm) 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm) 0.130 L x 0.098 W (3.30mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)