KYOCERA AVX 1206YC223MAT4A
Part No.:
1206YC223MAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
1206YC223MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 1206YC223MAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206YC223MAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206YC223MAT4A?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 16V 16V 16V 16V 16V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm)