KYOCERA AVX 1206SC471KAT1A
Part No.:
1206SC471KAT1A
Datasheet:
1206SC471KAT1A.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1206
Product details
1. How to order 1206SC471KAT1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206SC471KAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206SC471KAT1A?
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)