KYOCERA AVX 1206PC123KAT2A
Part No.:
1206PC123KAT2A
Datasheet:
1206PC123KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 1206PC123KAT2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206PC123KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206PC123KAT2A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 250V 250V 250V 250V 250V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm)