KYOCERA AVX 1206GA470JAT1A
Part No.:
1206GA470JAT1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
1206GA470JAT1A.pdf
Description:
CAP CER 47PF 2KV NP0 1206
Product details
1. How to order 1206GA470JAT1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206GA470JAT1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206GA470JAT1A?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)