KYOCERA AVX 1206AC682KAZ1A
Part No.:
1206AC682KAZ1A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206AC682KAZ1A.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1206
Product details
1. How to order 1206AC682KAZ1A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206AC682KAZ1A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206AC682KAZ1A?
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 6800 pF 6800 pF 6800 pF 6800 pF 6800 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)