KYOCERA AVX 1206AC222KAT2A
Part No.:
1206AC222KAT2A
Datasheet:
1206AC222KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206
Product details
1. How to order 1206AC222KAT2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206AC222KAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206AC222KAT2A?
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm) 0.071 (1.80mm)