KYOCERA AVX 12067A471FAT2A
Part No.:
12067A471FAT2A
Datasheet:
12067A471FAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 12067A471FAT2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 12067A471FAT2A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12067A471FAT2A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Voltage-Rated 500V 500V 500V 500V 500V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm) 0.050 (1.27mm)