KYOCERA AVX 12063C473MAT4A
Part No.:
12063C473MAT4A
Datasheet:
12063C473MAT4A.pdf
Product details
1. How to order 12063C473MAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 12063C473MAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12063C473MAT4A?
Capacitance 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)