KYOCERA AVX 12063A470JAT4A
Part No.:
12063A470JAT4A
Datasheet:
12063A470JAT4A.pdf
Product details
1. How to order 12063A470JAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 12063A470JAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12063A470JAT4A?
Capacitance 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm)