KYOCERA AVX 08055C472JAT4A
Part No.:
08055C472JAT4A
Datasheet:
08055C472JAT4A.pdf
Product details
1. How to order 08055C472JAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08055C472JAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C472JAT4A?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)