KYOCERA AVX 08055C332KAZ4A
Part No.:
08055C332KAZ4A
Datasheet:
08055C332KAZ4A.pdf
Product details
1. How to order 08055C332KAZ4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08055C332KAZ4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C332KAZ4A?
Series FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM® FLEXITERM®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)