KYOCERA AVX 08055C153KAT4H
Part No.:
08055C153KAT4H
Datasheet:
08055C153KAT4H.pdf
Product details
1. How to order 08055C153KAT4H on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08055C153KAT4H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08055C153KAT4H?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)