| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) |