08053C154JAT4A.pdf
| Capacitance | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.055 (1.40mm) | 0.055 (1.40mm) | 0.055 (1.40mm) | 0.055 (1.40mm) | 0.055 (1.40mm) |