08052U3R3BAT2A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | U | U | U | U | U |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF | 3.3 pF |
| Tolerance | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF | ±0.1pF |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) |