08051C682K4T2A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6800 pF | 6800 pF | 6800 pF | 6800 pF | 6800 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.037 (0.94mm) | 0.037 (0.94mm) | 0.037 (0.94mm) | 0.037 (0.94mm) | 0.037 (0.94mm) |