KYOCERA AVX 08051C153KAT4H
Part No.:
08051C153KAT4H
Datasheet:
08051C153KAT4H.pdf
Product details
1. How to order 08051C153KAT4H on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08051C153KAT4H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051C153KAT4H?
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)