KYOCERA AVX 08051A821JAT4A
Part No.:
08051A821JAT4A
Datasheet:
08051A821JAT4A.pdf
Product details
1. How to order 08051A821JAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08051A821JAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051A821JAT4A?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm)