KYOCERA AVX 08051A201KAT2A
Part No.:
08051A201KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
08051A201KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 08051A201KAT2A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 08051A201KAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 08051A201KAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 200 pF 200 pF 200 pF 200 pF 200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm) 0.037 (0.94mm)