KYOCERA AVX 0603ZC153KAT4A
Part No.:
0603ZC153KAT4A
Datasheet:
0603ZC153KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 0603ZC153KAT4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 0603ZC153KAT4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0603ZC153KAT4A?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF 0.015 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 10V 10V 10V 10V 10V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)