06035U1R3DAT2A.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX | KYOCERA AVX |
| Series | U | U | U | U | U |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1.3 pF | 1.3 pF | 1.3 pF | 1.3 pF | 1.3 pF |
| Tolerance | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF | ±0.5pF |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR | Ultra Low ESR |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) | 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) | 0.036 (0.91mm) |