KYOCERA AVX 06033C333K4T4A
Part No.:
06033C333K4T4A
Datasheet:
06033C333K4T4A.pdf
Product details
1. How to order 06033C333K4T4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 06033C333K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033C333K4T4A?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF 0.033 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm)