KYOCERA AVX 06033C273K4T4A
Part No.:
06033C273K4T4A
Datasheet:
06033C273K4T4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Product details
1. How to order 06033C273K4T4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 06033C273K4T4A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033C273K4T4A?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.027 µF 0.027 µF 0.027 µF 0.027 µF 0.027 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm)