KYOCERA AVX 06033C222K4T4A
Part No.:
06033C222K4T4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
06033C222K4T4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 06033C222K4T4A on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 06033C222K4T4A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 06033C222K4T4A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 25V 25V 25V 25V 25V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm) 0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm) 0.035 (0.90mm)