KEMET SBC2-221-411
Part No.:
SBC2-221-411
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
SBC2-221-411.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 410MA 870MOHM TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SBC2-221-411 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SBC2-221-411 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBC2-221-411?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBC2-221-411.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SBC SBC SBC SBC SBC
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 220 µH 220 µH 220 µH 220 µH 220 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA 410 mA
Current-Saturation(Isat) 450mA 450mA 450mA 450mA 450mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 870mOhm Max 870mOhm Max 870mOhm Max 870mOhm Max 870mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C -20°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz 10 kHz