LDEDA2330KA0N00.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | LDE | LDE | LDE | LDE | LDE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| VoltageRating-DC | 63V | 63V | 63V | 63V | 63V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) | 0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) | 0.047 (1.20mm) |