CBR02C110J9GAC.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | CBR-SMD RF C0G | CBR-SMD RF C0G | CBR-SMD RF C0G | CBR-SMD RF C0G | CBR-SMD RF C0G |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 11 pF | 11 pF | 11 pF | 11 pF | 11 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 6.3V | 6.3V | 6.3V | 6.3V | 6.3V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) | 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) | 0.013 (0.33mm) |