C330C153J2G5TA.pdf
| Capacitance | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL |
| Size/Dimension | 0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm) | 0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm) | 0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm) | 0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm) | 0.280 L x 0.160 W (7.11mm x 4.07mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.360 (9.14mm) | 0.360 (9.14mm) | 0.360 (9.14mm) | 0.360 (9.14mm) | 0.360 (9.14mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |