C320C153K1R5TA.pdf
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF | 0.015 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) | 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) | 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) | 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) | 0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.290 (7.36mm) | 0.290 (7.36mm) | 0.290 (7.36mm) | 0.290 (7.36mm) | 0.290 (7.36mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) | 0.100 (2.54mm) |