C317C102G1G5TA.pdf
| Capacitance | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF | 1000 pF |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL |
| Size/Dimension | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) | 0.150 L x 0.100 W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) | 0.200 (5.08mm) |