C1808C473JCRAC7800.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | SMD Comm X7R HV | SMD Comm X7R HV | SMD Comm X7R HV | SMD Comm X7R HV | SMD Comm X7R HV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.185 L x 0.079 W (4.70mm x 2.00mm) | 0.185 L x 0.079 W (4.70mm x 2.00mm) | 0.185 L x 0.079 W (4.70mm x 2.00mm) | 0.185 L x 0.079 W (4.70mm x 2.00mm) | 0.185 L x 0.079 W (4.70mm x 2.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.085 (2.15mm) | 0.085 (2.15mm) | 0.085 (2.15mm) | 0.085 (2.15mm) | 0.085 (2.15mm) |