KEMET C1210X223MCRACAUTO
Part No.:
C1210X223MCRACAUTO
Datasheet:
C1210X223MCRACAUTO.pdf
Description:
COMSMDHIVOLTAGE.022UF 500V
Product details
1. How to order C1210X223MCRACAUTO on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C1210X223MCRACAUTO price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C1210X223MCRACAUTO?
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 500V 500V 500V 500V 500V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.061 (1.55mm) 0.061 (1.55mm) 0.061 (1.55mm) 0.061 (1.55mm) 0.061 (1.55mm)