C1210X184M5JAC7800.pdf
| Capacitance | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | U2J | U2J | U2J | U2J | U2J |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) | 0.035 (0.88mm) |