C1210X154J1RAC7800.pdf
| Capacitance | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF | 0.15 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) | 0.045 (1.15mm) |