C1210X104G5JACAUTO.pdf
| Capacitance | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF | 0.1 µF |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | U2J | U2J | U2J | U2J | U2J |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) | 0.130 L x 0.102 W (3.30mm x 2.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |