C1206X200M8HAC7800.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 20 pF | 20 pF | 20 pF | 20 pF | 20 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| TemperatureCoefficient | X8R | X8R | X8R | X8R | X8R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) | 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) | 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) | 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) | 0.130 L x 0.063 W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.039 (0.98mm) | 0.039 (0.98mm) | 0.039 (0.98mm) | 0.039 (0.98mm) | 0.039 (0.98mm) |