C0805C392G4GAC7800.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G | SMD Comm C0G |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF | 3900 pF |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL | Low ESL |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.043 (1.10mm) | 0.043 (1.10mm) | 0.043 (1.10mm) | 0.043 (1.10mm) | 0.043 (1.10mm) |